Henkelman – Vakuové baličky pro všechny

Pokud potřebujeme někde něco uskladnit, je dobré to zabalit. Nejlepší to ale je, když to nezabírá příliš místa. Navíc, pokud se jedná o potraviny, tak je opravdu hodně žádoucí, aby zůstali co nejdéle čerstvé. K tomu je potřeba nějaká jednoduchá metoda, která by nám s tím pomohla. Hodně oblíbené je vakuování. Vakuování totiž vysaje z vakuového pytle všechen vzduch a obal kolem dané potraviny napevno obalí. Proto se nemusíme bát, že se nám to nikam nevleze a navíc, pokud se jedná o potravinu, tak se bude vyskytovat v prostředí, kde se nemnoží bakterie. Porto zůstane velmi dlouhou dobu čerstvá a poživatelná.

Henkelman je mistr vakuování.

Firma Henkelman nám s tím jistě pomůže. Jejich vakuové baličky jsou opravdu top produkty na trhu. Pravdy, jsou trochu dražší, než jiné modely ale oplatí nám to na kvalitě zpracování, rychlosti balení, a hlavně na výdrži jednotlivých vakuových pytlů a vakuového spoje. Nejznámější řada baliček henkelman je řada jumbo. Henkelman Jumbo 30 je nejlevnější z nich. Jedná se o jednokomorovou vakuovou baličku, která má průhledné krycí víko a má vysoký výkon. Její vakuová komora má na výšku 150 mm. Pouze do této výšky tedy můžete balit produkty. Dražší model, Henkelman Jumbo 35, nabídne sice stejné rozměry ale vyšší výkon vývěvy. Takže bude jídlo zabalené rychleji. Třetí z řady, Henkelman Jumbo 42 má větší komoru a také vyšší výkon vývěvy než Henkelman Jumbo 30. Používá se na balení více potravin najednou anebo větších potravin. 

Tato řada vakuových baliček je opravdu výkonná. Některé z těchto modelů se vyrábí i v provedení L anebo XL. Liší se od sebe ale spíše jen velikostí anebo počtem komor. Pokud se budeme bavit o automatických vakuových baličkách, určitě nás napadne řada Polar od firmy Henkelman. Jedná se většinou o více komorové balící systémy s pohyblivým ramenem. Dokážou zabalit opravdu veliké množství potravin za velice krátký čas a to automaticky. Henkelman polar se používá spíše v automatizovaných provozech na výrobu potravin anebo polotovarů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *