Kávovary do kavárny.

Kavárny jsou opravdu velice oblíbené zařízení pro posezení v klidu a pohodě, u šálku dobré kávy, třeba s přáteli. Jsou to i dobrá místa na jedinečná setkání a dokonce rande. Není nutné na rande sedět někde v restauraci, kde je opravdu v mnoha případech veliký hluk, a neslyšeli bychom ani vlastního slova. Prostředí kavárny je obvykle trochu komornější. Hluk nás tam obvykle nečeká. Takové pěkné posezení, je opravdu ideální. Navíc není potřeba sklenička alkoholu, pokud máme šálek dobré a profesionálně připravené kávy.

Druhy kávy a kávovarů.

Káva může mít několik druhů. Prvním rozdělením je, zda se jedná o kávu s mlékem, nebo bez. Bez mléka se obvykle podává turecká anebo vídeňská káva. Ve vídeňské se ale vyskytuje šlehačka. Na tureckou kávu používáme obyčejnou rychlovarnou konvici, nebo horkou vodu z trysky kávovaru. Na vídeňskou kávu, se používá káva překapávaná. Proto se nám hodí kávovar překapávač. Můžeme si dát ale i překapávanou kávu jenom tak. Případně si ji můžeme dochutit nějakou tou smetánkou do kávy. Pokud se budeme bavit o kávě, na kterou se používá mléko anebo mléčná pěna, ve většině případů se jedná o presso. Presso je zvláštní typ kávy, která se dělá vysokým tlakem vody přetlačeným přes nějakou nádobu s kávou. Presso nám udělá třeba kávovar pákový, nebo kapslový. Kávovar pákový, umí udělat i překapávanou kávu. Je to ale nadstandardní výbava. Na překapávanou kávu je opravdu nejlepší použít kávovar překapávač.

Kávovary do kavárny mohou mít mnoho podob. Pokud máme kávovar pákový, může obsahovat více vývodů a tím pádem více pák. Můžeme tedy dělat třeba až 6 káv najednou. Speciálním druhem kávy je třeba káva filtrovaná. Na přípravu této kávy se používají spíše konvičky na přípravu kávy. Mají speciální úložné místo na kávový filtr. Funguje to tak, že v momentě, jak se voda zahřívá, teplá voda jde nahoru do konvičky (tedy přes filtr s kávou). V momentě, jak zchladne, profiltruje se skrz filtr do spodní části konvičky a tím se dvojnásobně smísí s kávou. Dává to kávě opravdu zajímavou chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *